تاریخچه

گروه هم سافت (Homesoft) از سال ۱۳۸۵ فعالیت خود را در ضمینه طراحی نرم افزار و وب سایت شروع کرد. پس از چند سال همکاری های مشترک، برخی از اعضای گروه برای تحصیلات عالیه به شهر و کشور های مختلف سفر نمودند. برخی دیگر از اعضا روی به تاسیس شرکت پارس فاوا (Webxer) آورند. ما به این باور رسیدیم که تلفیق تجربه کاری و تحصیلات علمی برای پیشرفت و توسعه در حوزه فعالیت IT بسیار کار آمد می باشد. از این رو در سال ۱۳۹۴ پس از گذشت تقریبا یک دهه اعضای گروه با کوله باری از تجربه و تحصیلات عالیه دوباره تحت نام جدیدی به نام اوکسا (Avexa) گرد هم آمدند. اعضای این گروه تقریبا متشکل از ده نفر می باشند که هم اکنون بر روی پروژه های مختلف مشغول به کار می باشند. هسته تشکیل دهنده اعضای پروژه ویکلیک (WeClick)، به چهار نفر از اعضای اوکسا ختم می شود.اما چرا ویکلیک؟

مدت هاست شاهد مشکلات زیادی در حوزه تبلیغات اینترنتی در وب سایت های ایرانی هستیم. این مشکلات مبنای شکل گیری ایده وی کلیک شده است. از مهمترین این مشکلات می توان به این موارد اشاره کرد:


اگر کمی منصف باشیم همه گی ما انسان ها از تبلیغات گریزان هستیم. ولی تبلیغات یک نیاز است چرا که ما برای آشنایی با محصولات جدید نیاز به آگاهی داریم. و این اگهی تنها از راه تبلیغات حاصل می گردد. حال سوال اینجاست چرا با این وجود که نیازمند اگهی هستیم با دیدن آنها ناراحت می شویم! قطعا برای این امر شرکت های پیشرو دنیا فکری نمودند. به طور مثال آیا شما از تبلیغات در موتور جستجوی گوگل و سایت هایی که از سرویس تبلیغات گوگل استفاده می کنند به ستوه آمدید؟ تبلیغات منبع درآمد اصلی این کمپانی است اما شعار گوگل این است “پول درآوردن بدون انجام اعمال ناپسند (غیر شیطانی). “ گوگل با استفاده از الگوریتم های پیشرفته و رعایت اصول بصری تبلیغات را طوری نمایش میدهد که موجب رغبت کاربران به تبلیغات میشود.

دلایل مذکور به شکل گیری این ایده که فضای اینترنت ایران نیازمند یک سیستم تبلیغاتی هوشمند است که به سه ضلع اصلی این پازل یعنی آگهی دهنده، اگهی نمایش دهنده و همین طور کاربر (مشتری) به شکل مساوی اهمیت دهد، سوق می دهد. برای تولید چنین سیستمی نیازمند به افرادی هست که تواناییی پیاده سازی الگوریتم های هوشمند، پلت فرم مناسب نمایش آگهی، کد پشت صحنه (code behind) قوی که شاکله (back bone) اصلی برنامه را نگهداری کند و از همه مهتر امنیت در آن همیشه بر قرار باشد.اعضای گروهمجتبی سادات
مجتبی سادات
Artificial Intelligence & Marketing

تحصیلات: کارشناس ارشد علوم رایانه
سابقه : مجتبی سابقه تحصیلات عالیه و پژوهشی در دانشگاه های خارجی را  دارد. جزو کسانی هست که بورسیه و تحصیلات دکتری را به دلیل انجام پروژه های استارت آپی به صورت نا اتمام رها کرده است. مجتبی در دوران تحصیلات و کاری به مباحث بهینه سازی و الگوریتم های هوش مصنوعی علاقه خاصی داشت. در این پروژه به هوشمند سازی پروژه کمک می کند. در کنار این مضوعات، مجتبی علاقه زیادی هم به مسایل انلاین مارکتینگ دارد که سعی می کند تجربه و دانش خود را از طریق مجله این سایت در اختیار شما علاقه مندان بگذارد.

احمد قدیری
احمد قدیری
کارشناس ارشد امنیت اطلاعات

کارشناس ارشد امنیت اطلاعات
سابقه : احمد تحصیلات عالیه خود را در دانشگاه های خارجی همراه با مجتبی به پایان رساند. پس از اتمام شرکت سپنتا را در مشهد تاسیس نمود. در زمان شکل گیری گروه اوکسا، او دوباره به مجموعه سابق پیوست. علاقه احمد بیشتر به موضوعات امنیت شبکه و رمز نگاری باز می گردد که در این پروژه، به حفظ اطلاعات مالی و پرداختی افراد کمک شایانی خواهد کرد.

فرشید بهشتی
فرشید بهشتی
Full Stack Developer

تحصیلات: مهندسی نرم افزار
سابقه : فرشید یکی از برنامه نویسی بسیار خوب و قوی در حوزه وب است. او توانایی خاصی در پیازده سازی و آنالیز سیستم های بزرگ دارد. فرشید در سال ۲۰۱۱ شرکت پارس فاوا تاسیس و پایه ریزی کرد. قطعا پیاده سازی یک سیستم در سطح بیان شده نیازمند یک آنالیزر قوی مثل فرشید دارد که در این جا برای طراحی کلاس های سیستم، بانک اطلاعاتی و برنامه نویسی های مربوطه مورد التزام می باشد.

علی گنابادی
علی گنابادی
Full Stack Developer - UI/UX Designer

تحصیلات: کارشناس مهندسی نرم افزار
سابقه : علی از 15 سالگی برنامه نویسی را شروع کرد. عاشق شغلش هست. همیشه دوست دارد سرویسی بسازد که به مردم برای زندگی بهتر کمک کند! علی در سال 1392 شروع به همکاری با شرکت پارس فاوا کرد.