مفهوم شبکه تبلیغاتی

وی کلیک - نسخه ایرانی تبلیغات گوگل (Google Ad words)وی کلیک یک شبکه تبلیغاتی هوشمند است که برای اولین بار گوگل ادورز (Google Adwords) را برای ایرانی ها در داخل ایران پیاده سازی کرده است. به طور خلاصه امکانات بومی شده این نسخه در زیر آمده است:


نمایش آگهی بر اساس محتوی سایت ها

تبلیغات شما در سایت ها و صفحات مرتبط نمایش داده می شود تا بیشترین بازدهی و نرخ تبدیل به مشتری(Conversion Rate) را داشته باشید. قطعا فردی که به دنبال دستور پخت غذایی می گردد بیشتر احتمال خرید کتاب آشپزی دارد. وی کلیک با استفاده از الگوریتم های هوشمند مانند یادگیری ماشین (Machine Learning) می توانند آگهی ها را بر اساس محتوای سایت ها و علایق کاربر ارایه کند که در این صورت کاربر نهایی با هدف گیری مشخص انتخاب شده است.

قیمت هر کلیک را کاربر تعیین می کند

در وی کلیک قیمت هر کلیک را تبلیغ دهنده تعیین میکند و هیچ هزینه اضافی بابت استفاده از فاکتور های هوشمندی تبلیغات پرداخت نمی کند! مبلغ پرداختی برای هر کلیک به روش مدل حراجی بر پایه حداکثر قیمت اعلام شده، تعیین می شود. سیستم لحظه ای حراج (real-time bidding) به صورت لحظه ای برای نمایش هر آگهی یک حراجی بر گذار می کند. علاوه بر قیمت کلیک، میزان جذابیت آگهی و مرتبط بودن آگهی با سایت، نیز در بردن حراجی تاثیر دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه نمایید.

تمرکز بر روی کاربر

شناخت مخاطب در تبلیغات یک اصل بسیار مهم در دنیای کنونی با وجود حجم عظیم تبلیغات است. برای تبلیغات مؤثر نیازمند هستیم تا بدانیم چه تبلیغاتی را باید به چه مخاطبی نمایش دهیم. با گسترش شبکه تبلیغاتی وی کلیک امکان هدفگیری کاربر فراهم می شود. با تکنیک های آنالیز رفتاری کاربر، ما می توانیم آگهی هارا با سلایق کاربران هم ساز نماییم.

تبلیغات متنی متمایز از روش های کلیشه ای

وی کلیکی تمرکز زیادی روب تبلیغات متنی دارد که بخاطر شباهت با دیگر محتوای سایت، مورد توجه مخاطبان قرار می گیرد. همچنین نمایش دهندگان  می توانند قالب و رنگ تبلیغات را متناسب با محتوای سایت خود تنظیم کنند. بر خلاف آگهی های بنری نیاز نیست نسخه های متعددی از بنر در سایز های مختلف ایجاد شود. کاربر یکبار آگهی خود را تعریف می کند، وی کلیک آن را در ابعاد و اشکال مختلف نمایش می دهد.

گزارش دقیق کلیک ها

سیستم وی کلیک کاملا شفاف عمل می کند. گزارش دقیق و لحظه ای از جزئیات کلیک های واقعی، تقلبی، و نا صحیح در اختیار شما قرار میگیرد. وی کلیک از معدود شبکه های شفاف (transparent) است که اطلاعات مربوط به کلیک ها در اختیار کاربران قرار می دهد تا از صحت کارکرد سیستم مطلع شوند.