تبلیغات کلیکی چیست ؟

 

 

در دنیای تبلیغات اینترنتی وقتی کاربران به دنبال روش تبلیغاتی می گردند با واژه ها و اصلاحات متفاوتی رو به رو می شوند که گاهاً کاربران را گیج می کنند. در اینجا برای آشنایی بیشتر با مفاهیم تبلیغات در حوزه اینترنت به صورت کلی و خلاصه شده مفاهیم را یک بار توضیح خواهیم داد تا آز آنچه شما به عنوان راه حل انتخاب می کنید، آگاهی کامل داشته باشید.

 

۱- تعاریف 

 

۲- روش های تبلیغات کلیکی (CPC یا PPC):

در روش های فوق، روش تبلیغات کلیکی از پیچیدگی بیشتری بهره می برد. علت این امر این است که خود عمل کلیک می تواند بر اساس شرایط متفاوت تغییر قیمت داشته باشد. پیش از اینکه از مزایا و معایب این سیستم صحبت کنیم به صورت خلاصه توضیحاتی در باب روش های متعارف آن خواهیم پرداخت.

 

۳- مزایای تبلیغات کلیکی:

در سیستم های تبلیغاتی که بیان شد، تبلیغات عملی بهترین مدل برا کسب در آمد می باشد. اما به دلیل پیچیده بودن این مدل ها برای پیاده سازی و راستی آزمایی آن از طریق هر دو سمت، در شبکه های تبلیغاتی کارا آمد نمی باشد. از این رو تبلیغات کلیک، که خود کلیک کردن نوعی عمل می باشد، برای کابران بهترین بازدهی را دارا می باشد. به این صورت که کاربران تنها زمانی هزینه ای را پرداخت می کنند که شخصی روی آگهی آنها کلیک کرده باشد و وارد سایت آنها شده باشد. بررسی و صحت این رفتار ها برای شبکه های تبلیغاتی راحت تر می باشد.

 

۴- معیاب تبلیغات کلیکی:

سیستم های تبلیغات کلیکی نیز مانند دیگر سیستم ها دارای معایبی نیز می باشد. بزرگترین عیب آن کلیک های جعلی می باشد که توسط برخی نمایش دهنده ها برای افزایش درآمد انجام میگیرد. در وی کلیک، ما با استفاده از الگوریتم های هوشمند مصنوعی تمام تلاش خود را بکار گرفته تا جلوی چنین عملیاتی گرفته شود. با استفاده از گزارش های شفاف از کلیک های انجام شده بر روی تک تک آگهی ها، شما می توانید از کارکرد و صحت سیستم اطلاع کامل به عمل آورید. 

 

۵- پیشنهاد قبل از شروع

اگر در این فکر هستید تنها تبلیغ کردن شما را به مقصود خواهد رساند در اشتباه هستید. بستر تبلیغاتی فاکتور بسیار مهمی برای دیده شدن است. اما درست دیده شدن قسمت مهمی است که خیلی از کاربران فراموش می کنند. تولید متن آگهی و محتوای مناسب برای صفحه فرود آگهی بسیار در این امر حائز اهمیت است. برای شروع می توانید از مقالی های نوشته در مجله وی کلیک  برای تهیه رو نوشت مناسب  و ایجاد صفحه فرود استفاده نمایید. روش های آزمایش مانند تست A/B نیز می تواند بسیار مفید باشد. 

 


تبلیغ دهندگان
با تبلیغات اینترنتی در شبکه تبلیغات وی کلیک بیشتر آشنا شوید
نمایش دهندگان تبلیغات
با کسب درآمد از شبکه تبلیغات وی کلیک بیشتر آشنا شویدبرای دریافت مشاوره رایگان با تماس بگیرید :

09906500071
support@weclick.ir