کابینت ممبران

سینک زیر صفحه ای

کابینت ممبران

سینک روکار

کابینت ممبران

سینک توکار

نمایش 9 24 36

سینک ظرفشویی

در تمام آشپزخانه ها قطعا وجود سینک ظرفشویی اهمیت و کاربرد بسیاری دارد که میان تجهیزات موجود سینک ظرفشویی عضو اصلی می باشد. که به همین دلیل هنگام خرید لوازم آشپزخانه مهم ترین موضوع خرید سینک ظرفشویی مناسب می باشد که نیازمند انتخابی هوشمندانه با بررسی اصولی چند معیار ساده می توان سینک مناسب برای هر آشپزخانه را خریداری کرد.

معیار مهم خرید سینک ظرفشویی

جنس سینک

قطعا در طی یک روز سینک ظرفشویی هرخانه ای چندین بار مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل شستشوی موارد مختلف در سینک و همچنین استفاده مدوام از آب باید به هنگام خرید توجه ویژه به جنس سینک ظرفشویی داشته باشید تا بتوانید مناسب ترین را برای آشپزخانه انتخاب کنید.

سینک استیل:

در اکثر آشپزخانه ها محصولات استیل علاوه بر زیبایی که دارند از دوام بالا و مقاومت  خوبی در برابر آسیب نیز برخوردارند که همین موضوع باعث شده که سینک ظرفشویی استیل طرفداران بسیاری پیدا کند چراکه تمام نیازهای یک آشپزخانه را برطرف می کند، همچنین سینک های استیل در بازار دارای تنوع های بسیاری می باشند.

استیل بکار رفته در این مدل از سینک ظرفشویی کاملا ضد زنگ می باشد و در بلند مدت نیز به خاطر شستشوی مداوم به هیچ وجه زنگ نمی زنند. و سینک استیل ظرفشویی دارای دو مدل از نظر ظاهر می باشد که انتخاب هرکدام از آنها سلیقه ای می باشد یک مدل استیل براق و مدل دیگر استیل مات می باشد.

قیمت سینک استیل ظرفشویی به نسبت دیگر جنس های این محصول پایین تر می باشد و همچنین دارای تنوع بیشتری نیز می باشد.

سینک گرانیتی:

درمیان تمام سینک های ظرفشویی جدید ترین محصول ارائه شده سینک گرانیتی می باشد که به همین نام مدل گرانیتی شهرت دارد و اگر بدنبال یک محصول بروز هستید سینک ظرفشویی گرانیتی می تواند انتخابی خوبی باشد.

درخصوص این جنس باید گفت که ساخته شده مواد پلیمری با ترکیب سنگ گرانیت است. که سنگ بکار رفته در این مدل باعث شده که یک تنوع رنگی بسیار بالایی در انواع مدل های سینک گرانیتی بوجود آید ، همچنین جدید بودن این محصول نمایی مدرن را به آشپزخانه می دهد و نظافت آسان تری نیز به نسبت دیگر مدل ها دارد.

از معایب سینک ظرفشویی گرانیتی اول گران بودن آن به نسبت سینک استیل است و در درجه دوم عمر کمتری که جنس گرانیتی از استیل دارد می توان اشاره کرد، اما زیبایی منحصر این سینک می تواند دلیل خوبی برای خرید آن باشد.

سینک شیشه ای:

از دیگر مدل های سینک ظرفشویی، نوع شیشه ای می باشد که البته فقط جنس صفحه ی آنها شیشه ای بوده و لگن های طراحی شده در این مدل سینک، استیل ضد زنگ می باشد.

از مزایای این محصول ابتدا نشکن بودن شیشه صفحه ی آن می باشد که حتی مقاوت خوبی در برابر خط و خش دارد. و دیگر مزایای آن نمایی جذاب و خاص آن است. که همخوانی متناسب با دیگر لوازم آشپزخانه دارد.

معایب سینک ظرفشویی شیشه ای کمتر بودن داوم آن و دیگر سخت بودن نظافت آن است چراکه بر روی صفحه ی شیشه این محصول گاها ممکن است رد آب و لکه بجا بماند.

نوع نصب سینک
سینک های توکار:

سینک های ظرفشویی از نظر نوع نصب تفاوت هایی دارند که پرطرفدارترین نوع آنها سینک های توکار می باشد.

سینک های ظرفشویی توکار به خوبی در محیط آشپزخانه جای می گیرد و ظاهری دلنشین دارد اما عیبی که طراحی آن وجود دارد این است که امکان آسیب دیدگی کابینت هایی که در کنار سینک قرار دارند می باشد که این آسیب ناشی از برخورد آب می باشد البته اکثر سینک های تولید شده کاملا آب بندی شده اند و این مشکل می تواند در بلند مدت سبب شود که درمان قطعی آن استفاده از صفحات ضد آب مثل سنگ می باشد.

سینک های روکار:

نوع دیگر سینک ظرفشویی مدل روکار می باشد که کاملا برعکس نوع قبلی سینک ظرفشویی روکار بر روی کابینت ها سوار می شود. و در اصل از ابتدای صفحه ی کابینت تا دیوار آشپزخانه ادامه می یابد و مهم ترین مزیتی آن این است که دیگر هیچگونه آب زدگی در کابینت های زیرین اتفاق نمی افتد و لازم نیست دغدغه ای داشته باشید و نکته خوب دیگر این است که نصب سینک های روکار بسیار راحت تر می باشد.

سینک های زیرکابینتی:

در میان تمام انواع مدل های نصب سینک ها، سینک ظرفشویی زیر کابینتی جزو خاص ترین نوع می باشد.

چراکه این مدل سینک در هر آشپزخانه ای قابل استفاده نبوده نیازمند طراحی خاص و فانتزی یک آشپزخانه می باشد. که اصلی ترین برتری این سینک ظاهر مدرن و کمیاب آن است اما این ظاهر خاص و زیبا نصب سخت و حساسی داشته و صفحه ای که سینک زیر کابینتی بر روی آن سوار می شود باید حتما ضد آب باشد.

ابعاد سینک

نبود فضای کافی و کمبود جا همیشه از مشکلات اکثر آشپزخانه ها می باشد که باید به هنگام خرید لوازم آشپزخانه به ابعاد و حجم آنها کاملا توجه کنید. درخصوص سینک ها نیز ابعاد های متقاوتی وجود دارد که باید در شناخت ها دقت نظر داشته باشید.

در ابتدا باید بدانید که سینک های آشپزخانه دارای دو عضو اصلی لگن و سینی می باشند و هرگونه تغییر ابعاد در این دو مورد اعمال می شود، دراصل سینی سینک همان صفحه ای است که بر روی آن قرار دارد و می توانید با قرار دادن یک آب چکان در آن ظرف های شسته شده را آبکشی کنید. و لگن فضایی است که درآن به شستشو می پردازید.

همانطوری که احتمالا می دانید سینک ها دارای تعداد مختلفی لگن هستند و خب طبیعتا یک سینک هرچه تعداد بیشتری لگن داشته باشد سایز سینی بزرگتری دارد و درنهایت ابعاد بیشتری پیدا می کند. که باید متناسب آشپزخانه تان سایز مناسب را تهیه کنید، نکته ای که در اینجا وجود دارد جهت لگن های یک سیبک نیز می باشد که موردی مهم در انتخاب محصول مدنظر می باشد.

خانواده سینک

سینک های ظرفشویی از نظر نوع طراحی در خانواده های مختلفی تقسیم می شوند که تفاوت عمده آنها در طراحی و دیزان بکار رفته آنها می باشد.

سینک فانتزی:

نوع طراحی سینک های ظرفشویی در 3دسته کلی تقسیم می شوند که سینک ظرفشویی فانتزی جزو پرطرفدارترین دسته می باشد.

اصلی ترین ویژگی که باعث شده طرافداران بسیاری را مجذوب خود کند عمق لگن های آن ها می باشد که بیشتر از دسته های دیگر سینک ظرفشویی است و چون تقاضای بالایی برای خرید سینک فانتزی می باشد، این سینک ها دارای تنوع بسیاری هستند.

استیل بکار رفته در سینک فانتزی از بهترین نوع موجود در بازار می باشد که صحت این مورد را از ضخامتی که استیل استفاده شده دارد می توان مطمئن شد.

همچنین لوازم جانبی همراه این سینک بیشتر از مدل های دیگر است. مثلا: تخته آشپزخانه، سبد میوه شور و جامایع از لوازم موجود در بسته بندی این محصول است که اکثر تولید کننده ها هم چنین مواردی را ارائه می دهند.

سینک نیم فانتزی:

اگر قصد خرید یک سینک اکونومی یا همان اقتصادی را دارید. سینک ظرفشویی نیمه فانتزی می تواند انتخابی خوبی باشد. که تفاوت اصلی آن با مدل فانتزی در نوع استیل و عمق لگن می باشد همچنین تفاوت دیگر در لوازم جانبی همراه آن است . که در اصل استیل استفاده شده در سینک نیمه فانتزی نازک تر و لوازمات همراه آن نیز کمتر می باشد. و مزیت خوبی که به نسبت مدل فانتزی دارند قیمت پایین تر آنها است.

سینک های معمولی :

در میان دو مدل معرفی شده نوبت به ارزان ترین مدل سینک یعنی سینک ظرفشویی معمولی می رسد که لگن آنها عمق پایین دارد و لوازم جانبی خاصی به همراه ندارند، همچنین ضخامت استیل بکاررفته در بدنه سینک معمولی نازک تر از دیگر دسته های ذکر شده می باشد.

هر آشپزخانه الزاماتی چون سینک ظرفشویی ، هود و اجاق گاز دارد که وی کلیک مرجع خوبی برای خرید و بررسی انواع محصولات بهداشت ساختمان می باشد.